Výškové mytí oken

Mytí skleněných plášťů výškových budov.
Těšíme se na spolupráci.

Mytí oken výškových budov

Tyto služby zahrnují především mytí velkých skleněných ploch nebo mytí skleněných plášťů výškových budov. V rámci běžného úklidu zajišťujeme i mytí běžně dostupných oken. U výškového čištění oken se většinou jedná o mytí oken a rámů zvenčí, ale čistíme a myjeme i vnitřní plochy oken a nejrůznějších konstrukcí se skleněnou výplní.


Ceny mytí oken

U velkých budov a skleněných nepřerušovaných ploch se dá stanovit cena mytí oken za 1m2. Ta se nejčastěji pohybuje mezi 15-25 Kč/m2. Záleží samozřejmě na množství a typu oken, síle znečištění, dostupnosti ze střechy, ale také na vzhledu a atraktivitě budovy. U těžko dostupných míst a oken je posouzení individuální.


Doplňkové služby k mytí

Často provádíme mytí oken v kombinaci s vysokotlakým čištěním fasády. Při nebo po provedení čištění provádíme také po dohodě drobné opravy – obnova těsnění oken, oprava klempířských prvků, zasklení, nátěry apod.
Dále k mytí oken a skleněných ploch nabízíme nalepení siluet dravců k zamezení náletů zpěvného ptactva do skleněných ploch. Je to dobrá prevence jejich zranění, kterou jsme si v praxi již na mnoha místech potvrdili. Na jedné větší prosklené budově se díky polepu zachrání řádově stovky ptačích životů ročně.


Druhy mytí

Jednoduché mytí oken

Nejčastější způsob mytí oken – pro drtivou většinu případů je postačující. Čistící roztok se nanáší rozmývákem s padem, houbou či hadrou. Okna zvlhčí a mechanicky uvolní nános špíny a prachu. Dokonalé vyčištění a lesku je dosaženo setřením pomocí stěrky.

Dvojité mytí oken

Používá se u mytí velmi znečištěných oken s velkým nánosem špíny a prachu, která se delší dobu neumývala. Specifické jsou případy, kdy je nejdříve potřeba pomocí žiletky či ředidla ze skla odstranit zaschlou maltu nebo silikon.

Vysokotlaké mytí skleněných ploch

V ojedinělých případech silného znečištění nebo špatně dostupných ploch používáme před samotným mytím oken vysokotlaký ohřívaný proud vody s mycími přísadami. Takto očištěná okna je však následně vhodné umýt i ručně, abychom dosáhli kýženého efektu.

Způsoby provedení

Pro každou zakázku mytí je vhodná jiná metoda – výběr nechte bez obav na nás. Pro představu uvádíme nejběžnější metody.

Mytí oken z lana jako výškové práce

Výškový pracovník sedící na malé lavičce se spouští za pomoci speciální brzdy na lanech dolů a provádí mytí.
Použití této horolezecké metody je poměrně flexibilní co se týče dosažení těžko přístupných míst a také rychlé. Lana pro spouštění se upevňují na střeše, pevné části budovy nebo na pomocné konstrukce k tomuto účelu sestrojených. Občas se i tento způsob kombinuje s tzv. „dlouhou rukou“ – teleskopická tyč pro houbu a stěrku.

Mytí oken z vysokozdvižné plošiny

U budov s nezastavěným, přístupným a rovným okolím lze využít k mytí oken vysokozdvižnou plošinu. Ta je ovládána přímo výškovým pracovníkem, který po jejím nastavení do aktuální potřebné polohy provádí mytí. Tato metoda je však ve většině případů časově i finančně náročnější než klasické výškové práce z lana.

Mytí oken ze země, žebříku a pojízdné lešenářské věžičky

V některých jednodušších případech myjeme okna ze země, žebříku a pomocí dlouhé ruky či teleskopu. U některých skleněných výplní umístěných např. ve světlících nebo jinde v podhledech bez možnosti bezpečného zavěšení výškového pracovníka používáme také pojízdných lešenářských věžiček, které je možné použít až do výšky 16 m.

Mytí oken ze závěsné lávky

Opravdu velké a rozsáhlé výškové budovy jsou standardně vybaveny zavěšenými lávkami se zábradlím. Tyto plošiny jsou upevněny na pojízdné konstrukci umístěné na střeše. Spouštěny a vytahovány jsou vlastním elektrickým pohonem. Naši výškoví pracovníci jsou také vyškoleni pro používání některých z těchto zařízení. Nutno však podotknout, že v rámci mytí oken výškových budov např. v Pardubicích jsme se setkali spíše s nefunkčními lávkami a to i na úplně nových budovách.

Mycí prostředky a čistící chemie

Používáme specializované preparáty od renomovaných výrobců. Každý povrch a každé znečištění má svá specifika a je to věcí fundovaného a zkušeného pracovníka, aby zvolil tu nejvhodnější technologii a správnou chemii pro čištění a odstraňování nečistot.

Chcete s námi spolupracovat?

Rádi Vám zodpovíme Vaše otázky nebo vypracujeme řešení Vaší zakázky.
Neváhejte nás kontaktovat!

Copyright © 2022 Výškové práce Kulhavý. Všechna práva vyhrazena.