REKONSTRUKCE, RENOVACE A NÁTĚRY STŘECH

Vyberte si z našeho portfólia dle typu vaší střechy nebo typu požadované práce.

Rekonstrukce střech

Staré eternitové střechy patří mezi lehké střešní krytiny. Volte proto při rekonstrukci lehké materiály jako například plastové, asfaltové střešní krytiny. Při volbě renomovaného výrobce jejich životnost přesahuje životnost původního azbestocementu. Ušetříte tak za konstrukci nového krovu, který by zvládl větší zatížení.

Provádíme veškeré služby od úvodní konzultace, zaměření, dovážky materiálu, realizace opravy, nátěru či rekonstrukce střechy až po odvezení odpadu na skládku. Naší snahou je, aby Vás probíhající rekonstrukce, renovace střechy co nejméně omezovala a byla provedena rychle a kvalitně.

Nebráníme se nestandardním řešením a jsme připraveni vyhovět jakýmkoliv Vašim požadavkům na realizaci opravy, nátěru, nebo rekonstrukce střechy.


Střešní systémy a krytiny

Pro rekonstrukci nejen eternitovych střech nabízíme střešní systémy českých firem Ekoternit, Capacco, Eureko a světově proslulé kanadské IKO.


Ekoternit - výrobce plastové střešní krytiny

Přestavujeme Vám systém plastové střešní krytiny Ekoternit. Jedná se o stabilní značku na českém trhu a současně je jedním z nejmodernějších trendů ve stavbě a rekonstrukci střechy. S více jak 20letou zkušeností Vám nabízí jen to nejlepší.

Proč zvolit pro rekonstrukci střechy plastovou střešní krytinu Ekoternit?

Systém plastové střešní krytiny Ekoternit je aplikovatelný u všech stavebních objektů s konstrukcí střech s minimálním sklonem 25° – domy, průmyslové objekty, hospodářské budovy, přístřešky, garáže atd..

Ekoternit EB1 položená střecha title

Ekoternit EB1 položená střecha title

Ekoternit EB1 střešní taška

Ekoternit EB1 střešní taška

Ekoternit EB2 položená střecha

Ekoternit EB2 položená střecha

Ekoternit EB2 střešní taška

Ekoternit EB2 střešní taška

Ekoternit EB3 položená střecha

Ekoternit EB3 položená střecha

Ekoternit EB3 střešní taška

Ekoternit EB3 střešní taška

Ekoternit EB4 položená střecha

Ekoternit EB4 položená střecha

Ekoternit EB4 střešní taška

Ekoternit EB4 střešní taška

Na stavebním trhu vyniká nízkou hmotností (od 0,8 do 1,3 kg podle typu) a dlouhou životností, jenž je dána vlastnostmi použitých plastových komponentů, které výrazně překračují životnost jiných materiálů.
Jemně rastrovaný povrch zamezuje nežádoucímu a nepřirozenému lesku povrchu střechy. Povrch imituje vzhled přírodní břidlice. Realizací získáte bezúdržbový, bezpečný, nenasákavý, lehký, kompaktní a odolný střešní systém, který myslí na každý detail. Při použití plastové střešní krytiny Ekoternit klesá náročnost na pevnost nosné konstrukce střechy.
Střešní krytina Ekoternit velmi dobře odolává vysokým teplotám v létě i velmi nízkým teplotám v zimních měsících. Střešní krytina Ekoternit je také odolná vůči působení UV záření.


Capacco - výrobce plastové střešní krytiny

Jedinečná střešní krytina Capacco pro novostavby i rekonstrukce. Jedná se o ekologickou plastovou střešní krytinu, vyráběnou z recyklovaného plastu kabelových izolantů, která má spoustu ideálních vlastností.

Capacco SK1 Jesenická šablona

Capacco SK1 Jesenická šablona

Capacco SK2 Velká šablona

Capacco SK2 Velká šablona

Capacco SK3 Šupina

Capacco SK3 Šupina

Nerozbitná - plastová střešní krytina si dlouhodobě zachovává svou pružnost, velmi dobře odolává mechanickému poškození, povětrnostním vlivům a je odolná vůči působení UV záření.

Kvalitní - krytina, vyráběná z recyklovaného plastu kabelového izolantu je vysoce odolná vůči povětrnostním vlivům, mechanickému poškození a je stále pružná a průchozí.

Bezúdržbová - není nutné žádné další ošetřování střešní krytiny. Materiál, z něhož je krytina vyrobena zajišťuje, že střecha neobrůstá mechem.

Dlouhá životnost - díky vlastnostem materiálu je zaručena dlouhá životnost bez jakékoliv údržby, střecha neobrůstá mechem a výborně izoluje.

Další vlastnosti:

 • Tvárná a přizpůsobivá
 • Lehká
 • Cenově dostupná
 • Pěkný design
 • Ekologická
 • Stálobarevná

Eureko - výrobce plastové střešní krytiny

Plastové střešní krytiny Eureko firmy REGRA PLAST spol. s r.o. vyráběné od roku 2000 jsou výrobky vyráběné z polyolefinů (polypropylénu a polyetylénu). Tyto suroviny jsou získávány velmi kvalitní separací odpadních plastů vznikajících především v automobilovém průmyslu. Veškeré plasty použité při výrobě jsou ještě před vlastním přepracováním do krytin určeny pro aplikace s dlouhodobým použitím (plastové díly autointeriérů, nárazníky, nábytkářské díly). Takovéto plasty, již jednou ošetřené pro venkovní použití se znovu při výrobě krytin zušlechťují barvivy, UV stabilizátory a plnivy, aby se k zákazníkovi dostal výrobek co možná nejlépe ošetřený proti dlouhodobému působení povětrnostních vlivů. Na krytiny EUREKO se poskytuje záruka 30 let (viz. záruční list).

Eureko břidlice německý čtverec

Eureko břidlice německý čtverec

Eureko česká plastová šablona

Eureko česká plastová šablona

Eureko Drdlíkův dřevěnný šindel

Eureko Drdlíkův dřevěnný šindel


IKO - asfaltové šindele

Střešní asfaltové šindele IKO jsou v současné době jedním z nejvíce používaných střešních materiálů. Vyrábí se jako jednovrstvé či laminované (vícevrstvé) šindele s velkým výběrem hmotnosti, barev a tvarů.

Jednovrstvé šindele mají různé typy výřezů po své délce. Výřezy od sebe oddělují jednotlivé tabule šindele, které jsou vystaveny okolním klimatickým vlivům a vytvářejí vjem střechy, jakoby byla složena z více jednotlivých kousků.

Šindele mohou být samolepivé (např. IKO ArmourShield, Biber Shield, aj.) po celé své délce či mohou mít samolepivé body z termoplastického materiálu (např. IKO Superglass, Cambridge Xpress, Armourglass, aj.), který se aktivuje po pokládce šindelů na střechu díky působení tepla a slunečního záření. Slepení všech šindelů zajistí dokonalou ochranu proti silným větrům.

Minerální granulát – kamenný posyp, který se nanáší na vrchní stranu šindelů při jejich výrobě, nepodléhá okolním klimatickým vlivům počasí. Granulát nezajišťuje pouze nejširší možnost barevných kombinací ze všech střešních krytin, ale chrání zároveň šindele před nepříznivými vlivy UV paprsků. Kamenný posyp těží a vyrábí IKO ve vlastních lomech a může tak zaručit dokonalou a stálou kvalitu svých výrobků. Díky výrobnímu procesu výroby, barvení a zapékání barvy do kamene v pecích při teplotách 850° C při nichž vznikne kolem obarveného kamene keramický obal, je omezena tvorba mechů na šindelích.

5 důvodů proč si vybrat šindelovou střechu IKO:

 • Extrémní odolnost proti počasí
 • Nízké náklady v porovnání s ostatními tradičními střešními materiály
 • Jednoznačně moderní vzhled
 • Přirozená spolehlivost
 • Perfektní izolační vlastnosti

Asfaltové šindele IKO – Dokonale „uzavřená“ šindelová střecha nabízí množství šikovných výhod. Zjistěte, proč jsou šindele ideální střešní materiál…

IKO - tepelná izolace

Tepelná izolace IKO je řešením pro
 • ploché střechy
 • podkroví
 • šikmé střechy
 • podlahy podkroví
 • duté stěny
 • vnější zdi
 • podlahy
 • suterény
Přednosti tepelné izoalce IKO Enetherm
Tenká deska, optimální výkon

Izolace IKO Enertherm má jeden z nejlepších výkonů na m². To znamená, že naše tenčí desky dosahují vyšší izolační hodnoty než jiné izolační materiály (např. EPS, XPS a minerální vlna). Izolace IKO Enertherm tak umožňuje optimální využití prostoru podlahy, stěn a střech.

Nízká hmotnost

Hmotností 32 kg/m³ se IKO Enertherm řadí mezi lehké izolace.
Nízká hmotnost usnadňuje manipulaci s materiálem.

Rozměrová stabilita

Použitím jemné buněčné struktury je dosaženo lepších mechanických vlastností než v případě hrubší pěny. Díky tomu jsou naše izolační desky rozměrově stabilní a po mnoho let si uchovávají své izolační vlastnosti.

Ohnivzdornost

Izolace IKO Enertherm je klasifikována jako třída B s2, d0 (koncové použití). Desky produkují velmi málo kouře a nedochází u nich k roztavení ani odkapávání. Z hlediska retardace hoření mají vlastnosti charakteristické pro jejich chemickou strukturu.

Odolnost proti vlhkosti

Izolace IKO Enertherm se vyznačuje velmi nízkou absorpcí vody a je odolná proti hnilobě a plísním. Díky tomu si svou izolační hodnotu udržuje za všech podmínek.

Menší objem

Menší tloušťka desek IKO Enertherm znamená nižší přepravní náklady, a přitom jejich izolační hodnota je srovnatelná s jinými materiály.

Podívejte se na tepelnou izolaci IKO Enetherm

Chcete s námi spolupracovat?

Rádi Vám zodpovíme Vaše otázky nebo vypracujeme řešení Vaší zakázky.
Neváhejte nás kontaktovat!

Copyright © 2024 Výškové práce Kulhavý. Všechna práva vyhrazena.